SALE do -50%! Skorzystaj z wyjątkowych cen i odśwież swoją szafę!

Jesteśmy EKO

Świadomie budujemy swoją markę na wartościach, które wyznajemy, a do jednej z najważniejszych zaliczamy zrównoważony rozwój. Dlatego przy produkcji kolekcji czerpiemy z ekologicznych rozwiązań, tam gdzie tylko to możliwe.

 

Chcecie wiedzieć więcej?

Chętnie przybliżymy Wam ekotechnologie, na których bazujemy, by ubrania i dodatki Olsen były nie tylko piękne, osadzone w trendach i komfortowe w noszeniu, ale także przyjazne środowisku naturalnemu.

 

REPREVE® – czyli nic się nie zmarnuje!

To materiał wykonany z przetworzonych plastikowych butelek PET, pozyskiwanych w procesie certyfikowanym. Dodatek specjalnej cząsteczki do komponentów włókna daje możliwość odróżnienia pierwotnego PES (tańszego) od PES z recyklingu (droższego). Struktura molekularna obu jest identyczna, więc dodanie tego unikalnego składnika umożliwia „śledzenie” pochodzenia tkaniny i zweryfikowanie jego dostawcy. Nasz Repreve jest produkowany przez Unifi, jednego z wiodących światowych innowatorów w produkcji recyklowanych włókien. Ubrania z certyfikowanego Repreve wyróżnia specjalna przywieszka.

LENZING™ ECOVERO™ – wiskoza przyjazna planecie

Tradycyjna wiskoza nie jest niestety materiałem ekologicznym – jej produkcja eksploatuje naturalnie występujące lasy deszczowe i zużywa ogromne ilości wody. Dlatego my sięgamy po wiskozę przyjazną środowisku – certyfikowaną ekologiczną wiskozę o nazwie LENZING™ ECOVERO™, produkowaną z drewnianej pulpy – włókna celulozowego, które jest w pełni odnawialne. Drewno pochodzi ze specjalnie nasadzonych lasów, zarządzanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Do produkcji włókien LENZING™ ECOVERO™ zużywa się o połowę mniej wody, ponadto emisja dwutlenku węgla jest znacznie mniejsza, a łańcuch dostaw materiału jest transparentny i fair trade.

WE CARE – unikalna przędza Olsen

Nieustannie poszukując rozwiązań najlepszych i możliwie najmniej eksploatujących cenne zasoby naturalne, zaczęliśmy szyć z wyjątkowej przędzy o nazwie We Care. Ta unikalna przędza, wyprodukowana przez Olsen, bazuje na certyfikowanej wiskozie LENZING™ ECOVERO™ i stworzona jest w oparciu o wymagające standardy produkcji ekologicznej.

BAWEŁNA ORGANICZNA – z certyfikatem każdego etapu produkcji

Bawełna jest bardzo lubianym materiałem, ale mało kto wie, że nie do końca ekologicznym. Do uprawy tej tradycyjnej potrzeba tysięcy litrów wody, nie zawsze też jej uprawa wolna jest od pestycydów. W przypadku bawełny organicznej stopień eksploatacji zasobów naturalnych – w tym przypadku wody – jest monitorowany, a co za tym idzie – zużycie tego cennego surowca podczas produkcji włókna jest znacznie niższe niż w przypadku regularnej bawełny. Do uprawy bawełny organicznej nie stosuje się pestycydów, dzięki czemu materiał jest nie tylko przyjazny planecie, ale też naszemu ciału. Trzeci ważny postulat produkcji zorientowanej na dobro planety to certyfikat każdego etapu produkcji – wszystkie miejsca, przez które przechodzi nasza bawełna organiczna – przędzalnia, szwalnia, farbiarnia – są certyfikowane i transparentne.

do góry

Copyright 2022 EOlsen.pl Powered by: Shoper

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium