Rabat 15% na WSZYSTKO!
Użyj kodu: EX15 przy zakupach min. 2 produktów.

Moda ekologiczna - czym są eko ubrania?

Moda ekologiczna - czym są eko ubrania?

Globalne ocieplenie i ogromna skala zanieczyszczenia naszej planety wymaga intensywnych działań, zgodnie z którymi świat, który nas otacza, będzie lepszy. Czy wiesz, że to właśnie przemysł odzieżowy i jego działania w procesie produkcji ubrań nie sprzyjają środowisku? Na szczęście coraz więcej firm modowych zgłasza chęć wdrażania działań proekologicznych. Jedną z nich jest Olsen, dla której zrównoważona moda i szycie z ekologicznych materiałów to kwestia priorytetowa. Dowiedz się, dlaczego organiczna bawełna powinna zagościć w Twojej szafie i w jaki sposób produkcja ubrań może być przyjazna dla środowiska naturalnego. Poznaj metody działania firmy Olsen i innych, dla których szycie ubrań w zgodzie z naturą stało się standardem.

Eko ubrania - czym są?

Trzeba przyznać, że ruch eko mody i eko ubrań jest jeszcze stosunkowo młody, natomiast szybko zyskuje ogromną popularność. Dzisiaj coraz więcej firm odzieżowych działa w duchu mody zrównoważonej. Okazuje się, że nie jest to chwilowy trend czy chwyt marketingowy, ale wręcz konieczność, aby na całym świecie można było zmniejszyć destrukcyjny wpływ masowych produkcji ubrań. Co ciekawe, marki odzieżowe coraz chętniej stawiają na modę ekologiczną w wyniku właśnie takiego zapotrzebowania swoich potencjalnych klientów. Nie da się ukryć, że konsumenci stali się znacznie bardziej świadomymi i wymagającymi odbiorcami.

Po czym rozpoznać ekologiczne ubrania? Jak wybrać je spośród tysięcy innych elementów garderoby, które oferują nam sklepy? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby to właśnie odzież ekologiczna mogła zagościć w prywatnej szafie?

Okazuje się, że kupowanie ubrań wcale nie jest takie proste, jeśli uwzględnimy ich jakość i aspekt ekologiczny. W przemyśle odzieżowym ubrania przyjazne środowisku to nie tylko takie, do których produkcji wykorzystano materiały ekologiczne. To również te, które w branży odzieżowej powstały w sposób nieszkodliwy dla otoczenia i to na każdym etapie produkcji.

Priorytetem jest oczywiście zwrócenie uwagi na jakość ekologicznych tkanin. Jak potwierdzają eksperci z eOlsen.pl, organiczną bawełnę pozyskuje się tylko z ekologicznych upraw, które są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych. Oznacza to, że ekologiczna bawełna rośnie niewspomagana pestycydami i inną chemią. Ponadto, już na etapie produkcji ubrań, tkaniny nie zawierają szkodliwych barwników. W efekcie, ekologicznym materiałem można cieszyć się przez długi czas, ponieważ jest optymalnie trwały, do tego w pełni bezpieczny dla skóry. Nie wywołuje podrażnień ani alergii. Właśnie dlatego ubrania z naturalnych materiałów są tak zalecane dla dzieci.

Pamiętajmy również, że w modzie zrównoważonej wszystkie ubrania mogą być poddawane procesowi recyklingu. Poszczególne elementy garderoby powstają też nierzadko z materiałów powtórnie przetworzonych.

Moda ekologiczna - na czym to polega?

Co to właściwie oznacza "Jesteśmy EKO"? Przede wszystkim Ekologiczna moda  to taka, w której ubrania powstają z materiałów pozyskanych podczas recyklingu. Czy wiesz, że eOlsen ma w swojej ofercie odzież wykonaną z materiału z przetworzonych, plastikowych butelek PET? Co więcej, niektóre kolekcje zawierają elementy garderoby z wiskozy wykonanej z drewnianej pulpy.

Zrównoważona moda to jednak nie tylko ubrania ekologiczne. Duże znaczenie ma każdy etap produkcji, który ma być zgodny ze środowiskiem naturalnym i poszanowaniem przyrody. Ponadto, moda przyjazna środowisku kładzie również nacisk na komfort, a nawet zdrowie potencjalnych klientów. Warto wziąć pod uwagę, że noszenie ubrań nietoksycznych i takich, które nie wywołują alergii, ma kolosalne znaczenie dla wygody codziennego funkcjonowania oraz aspektów zdrowotnych. 

Firma eOlsen zwraca uwagę nie tylko na najnowsze trendy w swoich najnowszych kolekcjach, ale również, tworzenie ubrań z poszanowaniem środowiska.

Ubrania ekologiczne - przykłady

Eko moda to nie tylko ubrania wykonane z bawełny organicznej. Coraz więcej marek odzieżowych skłania się ku wykorzystywaniu materiałów pozyskiwanych z przyrody w naturalny sposób. Świetnym przykładem są materiały tworzone ze wspomnianych już plastikowych butelek PET czy wiskozy z pulpy drewnianej. Olsen stawia kolejne kroki w ramach zrównoważonego rozwoju. To marka, która proponuje kolekcje odzieży ze specjalnej, w pełni ekologicznej przędzy We Care.

Jakie ubrania w stylu eko można znaleźć w sklepach? Ponieważ moda zrównoważona staje się już powszechna, bez problemu kupisz każdy element garderoby, który został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska. Moda eko to dzisiaj kompletne kolekcje odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej.

Ekologiczne tkaniny - przykłady

Bawełna organiczna, ekologiczna wiskoza, lyocell, len, a także ubrania z konopi. Dzisiaj to najczęściej wykorzystywane tkaniny do produkcji odzieży. Wszystkie są bezpieczne dla skóry, nie podrażniają, nie wywołują uczulenia, nie drapią i są miłe w dotyku. Większość tkanin ekologicznych zachowuje jednocześnie najlepsze właściwości praktyczne. Materiały są wytrzymałe, odporne na wycieranie i rwanie, nie rozciągają się ani nie zbiegają, zaś kolory nie blakną.

Jakie ubrania są ekologiczne?

Sprawdzaj dokładnie metki. To na nich producent nanosi skład, a nierzadko również obowiązkowe oznaczenia certyfikatów, które są potwierdzeniem ich najwyższej jakości. Dzięki temu bez problemu rozpoznasz ekologiczne materiały. Możesz zapoznać się również z polityką działania poszczególnych marek i sprawdzić, czy promują one działania proekologiczne. Tego typu informacje na pewno znajdziesz na stronach www, oraz w salonach odzieżowych.

Sprawdzaj dokładnie metki. To na nich producent nanosi skład, a nierzadko również obowiązkowe oznaczenia certyfikatów, które są potwierdzeniem ich najwyższej jakości. Dzięki temu bez problemu rozpoznasz ekologiczne materiały. Możesz zapoznać się również z polityką działania poszczególnych marek i sprawdzić, czy promują one działania proekologiczne. Tego typu informacje na pewno znajdziesz na stronach www, oraz w salonach odzieżowych.

do góry

Copyright 2022 EOlsen.pl Powered by: Shoper

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium